Home > Новини > Всесвітній День моніторингу якості води

Всесвітній День моніторингу якості води

За ініціативи американського Фонду чистої води 18 вересня 2003 року був заснований Всесвітній день моніторингу якості води (World Water Monitoring Day). Це екологічне свято спрямоване на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети та участь у захисті від забруднення. Адже від якості води, її складу, залежить здоров’я всього людства.

 

Лабораторія моніторингу вод Північного регіону МОЗМ дніпровських водосховищ укомплектована сучасним високоточним обладнанням, що значно розширює функціональні можливості для дослідження показників якості поверхневих вод басейну Дніпра. Так, лабораторія моніторингу вод Північного регіону проводить вимірювання по 91 показнику, з них:

 

1. Операційний моніторинг (водозабори та транскордонні МПВ) – 22, 26 та 2 показники:

 

2.Діагностичний моніторинг (водозабори, транскордонні МПВ та МПВ для визначення екологічного стану) – 63 показники:

Напередодні цього свята до лабораторії моніторингу вод Північного регіону Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ завітали учні 7 класу НВК Вишгородської районної гімназії «Інтелект» ЗОШ І ступеня, де фахівці лабораторії провели дітям екскурсію лабораторією, а учні отримали цікаву інформацію про відбір та пробопідготовку води. Спеціалісти лабораторії продемонстрували сучасне обладнання, на якому проводяться максимально точні аналізи води на вміст хімічних речовин. На згадку про зустріч учням вручили символічні подарунки — блокноти та ручки Офісу.

 

Також, заступник начальника Михайло Пустовіт вручив подяки МОЗМ дніпровських водосховищ Андрію Павлигіну, Наталії Філоненко та Антону Бірюкову за сумлінне відношення до своїх посадових обовязків, активну участь в житті колективу та з нагоди відзначення Всесвітнього дня моніторингу якості води. Крім того, Олександр Шевченко отримав подяку Держводагентства  за високий професіоналізм і активну участь у втіленні в життя пріоритетних завдань водної сфери до Всесвітнього дня моніторингу води.