Home > Експлуатаційна діяльність > Ремонт Оболонської дамби

Ремонт Оболонської дамби

Протягом останніх років на Черкащині під впливом вітрових хвиль, а також внаслідок руйнівної дії льодових явищ почались руйнування поверхні укосу Оболонської захисної дамби.

За результатами обстежень виявлено, що загальна довжина аварійних ділянок складає орієнтовно 150 м. В цих місцях виявлено вимив і виніс ґрунтового наповнення тіла дамби з під бетонного кріплення зовнішнього укосу, утворення пустот в тілі дамби під плитами, в наслідок чого відбувається просідання його нижньої частини з розломом бетонного покриття.

Для проведення невідкладних заходів з метою ліквідації наслідків аварії за процедурою спрощених торгів було визначено переможця та розпочаті роботи з закріплення верхового укосу захисної дамби № 4 гірською масою об`ємом близько 500 тонн. Як і планувалося, із привезеної гірської маси влаштували кам`яну призму для гасіння руйнівної енергії хвиль, що утворюються при штормових поривах вітру.

У результаті проведених робіт закріплено Оболонську захисну дамбу № 4, водно – хвильові процеси сповільнилися, а технічний стан гідротехнічної споруди набув динамічної рівноваги.