Home > Міжвідомча комісія > Міжвідомча комісія узгодила режим роботи Дніпровських водосховищ на грудень місяць

Міжвідомча комісія узгодила режим роботи Дніпровських водосховищ на грудень місяць

Під головуванням заступника директора департаменту — начальника відділу забезпечення водними ресурсами Держводагентства Ігоря Гопчака 30 листопада 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у грудні очікується в середньому 560 м3/с, або 62% від норми (норма жовтня – 909 м3/с).

Начальник відділу моніторингу захисних споруд та водних об’єктів Ярослав Коваль доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом листопада знаходився на задовільному рівні з показниками, характерними для поверхневих вод осіннього періоду.

Не зважаючи на прохолодну осінню погоду протягом вересня-листопада, яка мала сприяти процесам природнього самоочищення води, у всіх водних об’єктах басейну продовжує фіксуватися підвищене забруднення води органікою.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного листопада мали задовільні значення та в середньому складали:

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом листопада 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на грудень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді: