Home > Міжвідомча комісія > Міжвідомча комісія узгодила режим роботи Дніпровських водосховищ на лютий місяць

Міжвідомча комісія узгодила режим роботи Дніпровських водосховищ на лютий місяць

Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Гопчака 28 січня 2022 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у лютому очікується в середньому 940 м3/с, або 105% від норми (норма лютого – 897 м3/с).

Заступник начальника офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом січня знаходився на задовільному рівні з показниками, характерними для поверхневих вод зимового періоду.

Загалом у межах контрольованої території басейну Дніпра знизилися показники вмісту амонію, фосфатів, органічного забруднення води до середніх величин зимових значень.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного січня мали задовільні значення та в середньому складали:

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом січня 2022 року відповідала характерним середнім значенням якісних показників вод зимового періоду.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на лютий, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у лютому: