Home > Міжвідомча комісія > Міжвідомча комісія узгодила режим роботи Дніпровських водосховищ на жовтень місяць

Міжвідомча комісія узгодила режим роботи Дніпровських водосховищ на жовтень місяць

Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 29 вересня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

Представник Укргідрометцентру проінформував, що водність Дніпра біля Києва у жовтні очікується в середньому 765 м3/с, або 95% від норми (норма жовтня – 809 м3/с).

Заступник начальника офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом вересня продовжував природно погіршуватися.

Така ситуація спричинена цьогорічним аномально жарким та посушливим літнім періодом у басейні та його наслідками, у тому числі і зменшенням водності водних об’єктів.

У всіх водних об’єктах басейну, після їх масового цвітіння фіксувалося підвищене забруднення води органікою, збільшення вмісту фосфатів та марганцю.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного вересня мали задовільні значення, хоча в деяких місцях іще знижувалися до критичних величин та в середньому складали:

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на жовтень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у жовтені: