Home > Міжвідомча комісія > Міжвідомча комісія узгодила режими роботи Дніпровських водосховищ на липень місяць

Міжвідомча комісія узгодила режими роботи Дніпровських водосховищ на липень місяць

Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 30 червня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у липні очікується в середньому 820 м3/с, або 82,5% від норми (норма липня – 994 м3/с).

В.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт проінформував про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду. За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом червня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод початкового літнього періоду. Цьогорічна ситуація характерна для червня, коли на стан та інтенсивність гідрохімічних процесів у водних об’єктах впливають сонячна, спекотна тепла з зливовими опадами погода протягом всього місяця, а також після паводкові процеси.

Протягом місяця природні зміни в якісному стані вод фіксувалися у Київському та Канівському водосховищах. Де спостерігалися підвищене органічне забруднення води та вміст у ній амонію. Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного червня, на відміну від минулорічних значень мали задовільні межі, без пікових, критичних значень, хоча дещо знизилися та в середньому складали:

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на липень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у липні: