Home > Міжвідомча комісія > Онлайн-засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ

Онлайн-засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ

Під головуванням заступника директора департаменту — начальника відділу забезпечення водними ресурсами Держводагентства Ігоря Гопчака 28 жовтня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у листопаді очікується в середньому 590 м3/с, або 61% від норми (норма жовтня – 960 м3/с).

Заступник начальника Офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом жовтня знаходився на задовільному рівні з показниками, характерними для поверхневих вод початкового осіннього періоду.

Не зважаючи на прохолодну осінню погоду протягом вересня-жовтня, яка мала сприяти процесам природнього самоочищення води, у всіх водних об’єктах басейну продовжує фіксуватися підвищене забруднення води органікою, збільшений вміст амонію, фосфатів та марганцю.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного жовтня мали задовільні значення та в середньому складали:

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом жовтня 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на листопад, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді: