Home > Міжвідомча комісія > Узгодження режимів Дніпровських та Дністровських водосховищ на грудень 2020 року

Узгодження режимів Дніпровських та Дністровських водосховищ на грудень 2020 року

30 листопада 2020 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ під головуванням заступника Голови Держводагентства Тетяни Базанової.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у грудні очікується в середньому 545 м3/с, або 60% від норми (норма грудня – 909 м3/с).

Каскад дніпровських водосховищ працював у листопаді у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 27 листопада його наповнення складає 87,3% від проектного.

Михайло Пустовіт, в.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ поінформував про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

Цьогорічний позитивний метеорологічний температурний режим листопада, на відміну від минулих років сприяв продовженню в часі гідрохімічних процесів якісного стану вод басейну. На кінець місяця у водах басейну залишається підвищеним природний вміст органіки, амонію, марганцю та фосфатів.

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом листопада 2020 року відповідала значенням, характерним середнім за останні роки вереснево-жовтневим значенням якісних показників вод.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод в басейні річки Дніпро гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на грудень, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у грудні: