Home > Міжвідомча комісія > Узгодження режимів Дніпровських та Дністровських водосховищ на листопад 2020 року

Узгодження режимів Дніпровських та Дністровських водосховищ на листопад 2020 року

02 листопада 2020 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Олексія Кузьменкова.

За наданою інформацією Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у листопаді очікується в середньому 660 м3/с, або 69% від норми (норма листопада – 960 м3/с).

Каскад дніпровських водосховищ працював у жовтні в режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 30 жовтня його наповнення складає 89,7% від проектного.

В.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт поінформував про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду. Цьогорічний майже літній метеорологічний температурний режим двох місяців осені, на відміну від минулих років сприяв продовженню в часі гідрохімічних процесів якісного стану вод басейну. На кінець місяця у водах басейну залишається підвищеним природний вміст органіки, амонію, марганцю та фосфатів, як продуктів розпаду синьо-зелених водоростей часу цвітіння води.

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом жовтня 2020 року відповідала значенням, характерним середнім за останні роки серпнево-вересневим значенням якісних показників вод

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді: