Home > Міжвідомча комісія > Узгодження режимів роботи Дніпровських та Дністерських водосховищ у квітні місяці на засіданні міжвідомчої комісії

Узгодження режимів роботи Дніпровських та Дністерських водосховищ у квітні місяці на засіданні міжвідомчої комісії

Незважаючи на карантин, Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на квітень відбулась онлайн та режими були узгоджені.

Протягом березня на річках відбувався повільний розвиток аномально низького водопілля.

На території всього басейну Дніпра відмічаються несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного стоку. Поточна водність майже всіх річок і приплив води до водосховищ каскаду є дуже низькими.

Також можна сказати, що каскад дніпровських водосховищ у березні працював відповідно до режимів та на кінець березня був наповнений на 92,4 %.

За прогнозами Укргідрометцентру водність Дніпра біля Києва у квітні очікується в середньому 1160 м3/с, або 30% від норми (норма квітня – 3920 м3/с).

За відсутністю надалі дощів не можна виключати формування маловоддя на багатьох річках басейну Дніпра у літній період.

Розглянувши всі пропозиції учасників, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у квітні:

Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівнів води  у нижньому б’єфі (біля греблі) 1,5 м, що відповідає коливанням води 0,8 м біля Києва (міст метро) з 1 квітня по 30 травня.

Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС (біля греблі) не більше ніж 0,5 м у період з 1 квітня по 30 травня.

Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС (біля греблі), не більше ніж 1,5 м у період з 1 квітня по 31 травня.

Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим  коливанням  рівня  води  у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.

Добове регулювання потужності ГЕС обмежується за умовами нересту риби із середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі не більше ніж 0,4 метра без урахування згінно-нагінних явищ у період з 1 квітня 19 червня.