Home > Міжвідомча комісія > Узгодження режимів роботи Дніпровських та Дністровських водосховищ на першу половину лютого місяця

Узгодження режимів роботи Дніпровських та Дністровських водосховищ на першу половину лютого місяця

В.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт та начальник відділу водних відносин, техногенно – екологічної безпеки та басейнової взаємодії Ярослав Коваль 31 січня 2020 року взяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на лютий 2020 року, що проходило у Держводагентстві.

На засіданні представник Укргідрометцентру проінформував про основні чинники, які впливатимуть на водність річок та вологість грунту у першій половині лютого. Так за прогнозами Укргідрометцентру у першій половині лютого очікується водність Дніпра біля Києва 83% від норми, а Дністра – 53% від норми. Каскад дніпровських водосховищ наповнено майже на 86% від проектного.

За результатами проведених у січні досліджень поверхневих вод, лабораторією моніторингу вод, у контрольних створах каскаду дніпровських водосховищ — гідрохімічний стан води водосховищ та їх основних водотоків знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для якісного стану вод.

Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейні Дніпра та Дністра, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у першій половині лютого. Також, було узгоджено розпочати наповнення дніпровських водосховищ.