Home > Міжвідомча комісія > Узгодження режимів роботи Дніпровських та Дністровських водосховищ на вересень 2019 року на засіданні міжвідомчої комісії

Узгодження режимів роботи Дніпровських та Дністровських водосховищ на вересень 2019 року на засіданні міжвідомчої комісії

Під головуванням В.о. Голови Держводагентства Михайла Хорєва 29 серпня 2019 року у Держводагентстві відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2019 року в якому взяли участь в.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт та заступник начальника відділу водних відносин техногенно – екологічної безпеки та басейнової взаємодії Ярослав Коваль.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у вересні 2019 року та обговорювались пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у вересні 2019 року. Водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 59% (450 м3/с) від місячної норми, а Дністра – 58% (80-140м3/с). Прогнозується що перша половина осінньої межені на притоках Середнього Дніпра очікується низькою.

За результатами проведених у серпні досліджень поверхневих вод, лабораторією моніторингу вод, у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ — гідрохімічний стан води водосховищ та їх основних водотоків знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для якісного стану вод у не спекотний літній період. Температурний фон липня та помірні температури серпня з незначними спекотними періодами, а також часті значні зливові грозові опади місяця нівелювали подальший ріст негативних змін якісного стану вод басейну.

Комісією встановлено наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ на вересень 2019 року: