Home > Міжвідомча комісія > Узгодження режимів роботи Дніпровських водосховищ на березень місяць

Узгодження режимів роботи Дніпровських водосховищ на березень місяць

Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 02 березня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у березні очікується в середньому 1450 м3/с, або 99% від норми (норма березня – 1455 м3/с).

Каскад дніпровських водосховищ працював у лютому у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 1 березня його наповнення складає 87,4% від проектного.

В.о.заступника начальника Офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень — гідрохімічний стан води протягом лютого знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод зимового періоду.

Цьогорічний позитивний метеорологічний температурний режим січня-лютого, як і у минулому році сприяв продовженню в часі гідрохімічних процесів змін якісного стану вод басейну. На кінець місяця у водах басейну залишається дещо підвищеним природний вміст органіки, амонію та фосфатів.
Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного лютого, як і у минулорічному періоді мали задовільні межі, без пікових, критичних значень і майже не відрізнялися від минуломісячних значень та в середньому складали:

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом лютого 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на березень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у березні: