Home > Міжвідомча комісія > Узгодження режимів роботи Дніпровських водосховищ на серпень місяць

Узгодження режимів роботи Дніпровських водосховищ на серпень місяць

Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 29 липня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у липні очікується в середньому 435 м3/с, або 52% від норми (норма липня – 842 м3/с).

В.о. заступника начальника Офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом липня природно погіршився. Значна теплова хвиля, яка спричинила спекотну погоду на всій території держави починаючи з ІІІ декади червня і протягом майже всього липня прискорила природні процеси змін якісного стану вод з масовим їх «цвітінням» та зниженням вмісту розчиненого у воді кисню. Також спостерігалися підвищене органічне забруднення води та вміст амонію і фосфатів.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного липня знизилися, місцями до критичних значень і в середньому складали:

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на серпень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у серпні: