Home > Міжвідомча комісія > Засідання міжвідомчої комісії

Засідання міжвідомчої комісії

Під головуванням директора департаменту водного менеджменту Держводагентства Ольги Лисюк 30 вересня 2020 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на жовтень місяць.

Каскад дніпровських водосховищ працював у вересні у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 вересня його наповнення складає 90,7% від проектного.

Вислухали інформацію та прогноз представника Укргідрометцентру про водність Дніпра біля Києва у жовтні, яка очікується в середньому 500 м3/с, або 62% від норми (норма жовтня – 809 м3/с), в.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт поінформував про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду. За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоках басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод літнього періоду.

Станом на кінець вересня місяця із основних негативних факторів, можемо виділити – закінчення цвітіння води та, як наслідок вибіркове (не масове) зниження вмісту розчиненого кисню до меж 6,7-6,3 мгО2/дм3.

Зважаючи на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на жовтень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія запропонувала встановити наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ у жовтні: