У Держводагентстві 30 жовтня 2019 року відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на листопад 2019 року, в якому взяв участь заступник начальника відділу водних відносин, техногенно-екологічної безпеки та басейнової взаємодії — Ярослав Коваль.
Укргідрометцентр проінформував присутніх щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у листопаді 2019 року.
Водність Дніпра біля Києва у листопаді очікується в середньому 560 м3/с, або 58% від норми (норма листопада – 960 м3/с).
Представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ повідомив, що за результатами проведених у жовтні досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для якісного стану вод початкового осіннього періоду. Літній температурний фон протягом жовтня та відсутність опадів сприяли продовженню в часі негативних змін якісного стану вод басейну.
Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейні Дніпра, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді:
- По Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 грудня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,45-102,35 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.
- По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом листопада має бути в межах 91,50-91,35 м БС.
- По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 грудня рівень води у водосховищі має бути в межах 79,20-79,10 м БС.
- По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
- По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР(51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.
- По Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 грудня рівень має бути в межах 15,40-15,30 м БС. У разі зміни обсягів стоку Дніпра (нижче або вище від прогнозованого) або погіршення якості води у каскаді водосховищ, оперативній робочій групі розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні.
