Home > Міжвідомча комісія > Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ на травень місяць

Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ на травень місяць

Під головуванням першого заступника голови Держводагентства Олексія Кузьменкова 29 квітня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у травні очікується в середньому 2065 м3/с, або 61,1% від норми (норма травня – 3379 м3/с).

В.о. заступника начальника Офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень — гідрохімічний стан води протягом квітня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод весняного паводкового періоду.

Основними факторами, які могли впливати на такі зміни можуть бути:

Така ситуація характерна для весняного періоду та проходження водопілля, коли на стан та інтенсивність гідрохімічних процесів у водних об’єктах здійснюють вплив вищезазначені чинники. Протягом місяця природні зміни в якісному стані вод фіксувалися у річках північної частини – Десні, Прип’яті та Київському, Канівського і Кременчуцькому водосховищах. Тут, як наслідок паводкових процесів спостерігалися підвищена кольоровість, каламутність, органічне забруднення води, вміст у ній  заліза, амонію та фосфатів.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного квітня, як і у минулорічному періоді мали задовільні межі, без пікових, критичних значень і майже не відрізнялися від минуломісячних значень  та в середньому складали:

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом квітня 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на травень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у травні: