Home > Міжвідомча комісія > Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ на вересень 2021 року

Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ на вересень 2021 року

Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 27 серпня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на вересень місяць.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 420 м3/с, або 55% від норми (норма вересня – 768 м3/с).

Заступник начальника офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом серпня продовжував природно погіршуватися. Значні теплові хвилі, які спричиняли спекотну погоду на всій території держави починаючи з ІІІ декади червня та протягом липня-серпня прискорили природні процеси змін якісного стану вод з масовим їх «цвітінням» та зниженням вмісту розчиненого у воді кисню. Також спостерігалися підвищене органічне забруднення води та вміст у ній амонію і фосфатів.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного серпня продовжували знижуватися у всіх контрольованих водних об’єктах, у тому числі і до критичних значень та в середньому складали:

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на вересень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у вересні: