Home > Міжвідомча комісія > Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ

Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дніпровських водосховищ

Під головуванням заступника директора департаменту-начальника відділу забезпечення водними ресурсами Ігоря Гопчака 27 травня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у червні очікується в середньому 1530 м3/с, або 104% від норми (норма червня – 1465 м3/с).

Начальник відділу водних відносин та техногенно-екологічної безпеки Ярослав Коваль доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень — гідрохімічний стан води протягом травня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод весняного паводкового періоду.

Основними факторами, які могли впливати на такі зміни можуть бути:

Така ситуація характерна для весняного періоду та проходження водопілля, коли на стан та інтенсивність гідрохімічних процесів у водних об’єктах здійснюють вплив вищезазначені чинники. Протягом місяця природні зміни в якісному стані вод фіксувалися у річках північної частини – Десні, Прип’яті та Київському, Канівського і Кременчуцькому водосховищах. Тут, як наслідок паводкових процесів спостерігалися підвищена кольоровість, каламутність, органічне забруднення води, вміст у ній заліза, амонію та фосфатів.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного травня, як і у минулорічному періоді мали задовільні межі, без пікових, критичних значень і майже не відрізнялися від минуломісячних значень та в середньому складали:

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом квітня 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на червень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у червні: