Home > Міжвідомча комісія > Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню роботи Дніпровських водосховищ на січень 2022 року

Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню роботи Дніпровських водосховищ на січень 2022 року

Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Гопчака 29 грудня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у січні очікується в середньому 825 м3/с, або 91% від норми (норма січня – 906 м3/с).

Начальник відділу моніторингу захисних споруд та водних об’єктів Ярослав Коваль доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.

За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом грудня знаходився на задовільному рівні з показниками, характерними для поверхневих вод осінньо-зимового періоду.

У верхній та нижній частинах басейну Дніпра у межах контрольованої території знизилися показники вмісту амонію, фосфатів, а також зменшилося органічне забруднення води. Підвищений вміст у воді органіки зберігався поки що у середніх водосховищах каскаду.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного грудня мали задовільні значення та в середньому складали:

Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом грудня 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.

Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на січень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у січні: