Home > Виконання державного інвестиційного проекту > Інформація про виконання державної програми КПКВ 2407800 КЕКВ 3142 “Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів Дніпровських водосховищ”

Інформація про виконання державної програми КПКВ 2407800 КЕКВ 3142 “Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів Дніпровських водосховищ”

При спорудженні Каховського водосховища з метою захисту від затоплення марганцевих родовищ, населених пунктів, підприємств та сільськогосподарських угідь в долині річки Велика Білозерка було здійснено будівництво захисних дамб, Білозерського Лиману та Білозерської перекачувальної насосної станції (технічний проект «Захисні заходи  по м. Нікополю та Кам’янському Поду», том ІV «Гідротехнічні споруди», частина 3 «Захисні дамби, дренажі, насосні станції по Кам’янському Поду», Гідроенергопроект, м. Харків, 1952 р.).

Основне призначення Білозерського Лиману – акумуляція (збирання, зосередження)  повеневих, паводкових, зливових стоків. Крім того, Лиман використовується для забезпечення  прилеглих районів  водними ресурсами та в рибогосподарських цілях.

Призначення насосної станції — перекачування стоку р. Велика Білозерка з Лиману в Каховське водосховище з метою запобігання шкідливій дії вод на території і населені пункти (м. Кам’янка-Дніпровська, с. Велика Знам’янка), своєчасне звільнення їх від води в разі затоплення, підтримання під час літньої межені необхідних для водокористувачів і рибного господарства рівнів води в Лимані.

По об’єкту «Реконструкція Білозерської насосної станції для захисту від затоплення Кам’янко-Дніпровського району Запорізької області» станом на 27 грудня 2018 року підрядною організацією «Спеціалізоване монтажне управління №24» роботи виконано у повному обсязі.

Так, на підстанції «Білозерська насосна» 35/6/0,4 кВ виконано монтаж стійок під обладнання трансформатору 35/6 кВ, панелей захисту та керування, реконструкція відкритого розподільчого пристрою (ВРП-35кВ), встановлено два нових трансформатори 35/6 кВ, замінено зовнішні кабельні мережі.

Безпосередньо на насосній станції виконано заміну технологічного обладнання системи технічного водопостачання та технологічного обладнання системи осушення проточних частин аванкамер і дренажу, змонтовано шафи автоматизації, електроустаткування системи опалення та вентиляції, замінено електроосвітлення з кабелями, ящиками, світильниками, щитами робочого освітлення. В будівлі насосної проведено реконструкцію фундаментів та облаштовано ремонтний майданчик.

Окрім цього, виконано реконструкцію лінії 6 кВ «Білозерська насосна — Знам’янська компресорна станція» протяжністю 9 км.

Виконано розчистку підвідного каналу насосної станції та змонтовано рибозахисну споруду.

Загальна сума виконаних робіт по об’єкту Білозірська насосна станція складає 5,007,361 грн.