Home > Виконання державного інвестиційного проекту > Роботи на Знам’янській захисній дамбі

Роботи на Знам’янській захисній дамбі

В 2015 році МОЗМ дніпровських водосховищ розпочало роботу по реалізації державного інвестиційного проекту «Реконструкція захисних гідротехнічних споруд дніпровських водосховищ. Знам’янська захисна дамба». Для захисту с. Велика Знам’янка від затоплення та підтоплення водами Каховського водосховища, де в 50-х роках минулого століття був споруджений комплекс захисних гідротехнічних споруд:

За такий тривалий період експлуатації виникла необхідність в реконструкції захисних споруд. В 2015 — 2019 роках був виконаний комплекс будівельних робіт для покращення технічного стану гідротехнічних споруд. Район виконання робіт розташований на лівому березі Каховського водосховища яке є кінцевою водоймою в каскаді дніпровських водосховищ де сконцентровано 18 км3 води.

Відповідно до проектних рішень було виконано роботи:
1. Реконструкція захисної дамби довжиною 7325 м, що включає в себе:

2. Розчистка земляного скидного каналу від захисної дамби до Білозерського лиману.

Разом з роботами по реконструкції компресорної станції і протифільтраційної завіси, а саме свердловин вертикального дренажу, відвідного колектора та повітропроводу — реконструкція захисної дамби та розчистка земляного скидного каналу завершує комплекс робіт по реконструкції захисних гідротехнічних споруд с. Велика Знам’янка.